Poděkování

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 19. října 2018Zobrazeno: 2808×Zařazení článku: Fj, aktuality, mezakt
Výměnný pobyt s Lycée de La Borde Basse Castres (foto Jakub Šmolík)
Výměnný pobyt s Lycée de La Borde Basse Castres (foto Jakub Šmolík)

V předchozím článku jste si mohli přečíst o výměnném pobytu studentů na našem gymnáziu. Nemýlím-li se, takto velkou výměnu naše škola ještě nezažila, a proto příprava programu pro třicet hostí byla obrovskou výzvou pro naši skromnou francouzštinářskou sekci. Na tomto místě bych tedy ráda poděkovala všem, bez nichž by se tuto výměnu nepodařilo zrealizovat tak úspěšně a nejspíš vlastně vůbec ne.

Děkuji svým kolegům Janu Šlégrovi, Petře Jaklové a Pavle Šaldové, kteří si připravili nádherné hodiny v angličtině. Věřte, že to udělalo velký dojem nejen na učitelky, ale i na studenty, kteří porovnávali, zda by jejich učitelé takové hodiny také dokázali připravit anglicky.

Děkuji Tereze Adolfové za výrobu jmenovek pro všechny studenty a za přípravu fotokoutku a jeho a realizaci ve středu večer.

Děkuji Petru Hanusovi za doprovod při středečním výletu do jeskyní.

Děkuji za neviditelnou práci jako příprava svačiny pro 30 dětí, úklid po svačině, odnos talířů do bufetu a jejich následný úklid, příprava fotoprezentace, kontrola či překlad všech materiálů a proslovů do angličtiny, příprava počítačové techniky a sto tisíc dalších „drobností“ a nezbytností, které musí nějaká dobrá duše vykonat.

Děkuji báječným anglicky mluvícím průvodkyním a průvodcům po naší škole (studentům 7. P a Danielu Dobrovi) a studentkám oktávy Adéle Hertlové a Tereze Kazdové, které provedly dvacetičlennou skupinu po Litomyšli naprosto profesionálně jak po obsahové, tak jazykové stránce.

Zejména však děkuji studentům a jejich rodinám za to, že poskytli na celý týden domov cizímu dítěti, připravovali pro něj program, jídlo a zkrátka jim věnovali svůj čas a veškerou péči. Velice si této ochoty vážím a mám upřímnou radost, že se výměna podařila realizovat bez větších obtíží. Jsem hrdá na naše studenty, jak dokázali reprezentovat naši školu – excelovali nejen svými vědomostmi a jazykovou vybaveností, ale také prokázali slušné vychování, kultivovanost, přátelskost, otevřenost a pohostinnost, což se nám v dnešní době jako vizitka pro Západ bohužel nestává často.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum