Poznávací zájezd do Švýcarska

Autor: Helena DvořákováPublikováno: 17. června 2015Zobrazeno: 11159×Zařazení článku: Nj, aktuality, exkurze
Poznávací zájezd do Švýcarska
Poznávací zájezd do Švýcarska

Ve dnech 26.-30. května se 45 žáků našeho gymnázia zúčastnilo poznávacího zájezdu do Švýcarska. První den jsme navštívili Rýnské vodopády u města Schaffhausen, které jsou největší v Evropě. Poté jsme se přesunuli do Kostnice, kde jsme si prohlédli nejdůležitější památky, jako Münster, historickou radnici nebo budovu koncilu. Také jsme navštívili místa spojená s Janem Husem, a to Husovu ulici, Husův dům a Husův kámen, u kterého byl upálen. Potom jsme přejeli do Curychu, švýcarské finanční metropole, kde jsme si prošli historické centrum.

Další den jsme pokračovali v poznávání měst, navštívili jsme Basilej a Bern, kde jsme si prohlédli nejdůležitější památky. Naší pozornosti ovšem neunikla ani švýcarská příroda. Odpoledne jsme zavítali do údolí Emmental, kde se vyrábí slavný ementálský sýr. Jednu sýrárnu jsme dokonce navštívili, tam nám ukázali, jak se ementál vyrábí a mohli jsme ho také ochutnat.

Poslední den jsme se přesunuli do Grindelwaldu, zubačkou jsme vyjeli na Kleine Scheidegg (2.061 m n. m.), odtud jsme měli překrásný výhled na hory Eiger, Mönch a Jungfrau. Potom jsme vyrazili na malou túru. Počasí nám opravdu přálo, bylo krásně teplo a nebe bylo bez mráčku. Naší poslední zastávkou bylo historické město Luzern, které je známé díky dřevěnému mostu (Kapellbrücke).

Po procházce městem jsme nasedli do autobusu a zamířili k domovu, ale ještě než jsme přejeli hranice, navečeřeli jsme se u Bodamského jezera. Zájezd se nám moc líbil a vrátili jsme se plní zážitků.

Jana Kopecká, 6.P

Přejít do samostatné fotogalerie (40 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum