Přehled akcí: školní rok 2018/19

 

Termín

Akce

Účastní se

 
3.9.
(Po)
 

 

Zahájení školního roku 2018/2019

 

 
5.9.
(St)
 

 

Adaptační kurz
Borová

1.A, 1.P
Adolfová Tereza, Dřímalová Marie, Stuchlá Aneta, Štarman Karel

 
6.9.
(Čt)
 

8:00-17:00

Adaptační kurz
Borová

5.P

 

Adaptační kurz
Borová

1.A, 1.P
Adolfová Tereza, Dřímalová Marie, Stuchlá Aneta, Štarman Karel

 
7.9.
(Pá)
 

 

Adaptační kurz
Borová

1.A, 1.P
Adolfová Tereza, Dřímalová Marie, Stuchlá Aneta, Štarman Karel

 
8.9.
(So)
 

 

Dny otevřených dveří památek - Dny evropského dědictví 2018

 

 
12.9.
(St)
 

 

Exkurze Rakousko - Německo

 

 
13.9.
(Čt)
 

 

Exkurze Rakousko - Německo

 

 
19.9.
(St)
 

17:00-19:00

Vernisáž výstavy: Johanka Pulgretová

 

 
21.9.
(Pá)
 

10:30-11:45

Mladá Smetanova Litomyšl
Cinema Fashion - hudebně-divadelní performance - nový pohled na vnímání světa filmových kostýmních tvůrců

1.A, 2.A, 2.P, 3.P, 4.P, 5.P, 6.P
Pulgretová Ivana

 
28.9.
(Pá)
 

 

Státní svátek

 

 
4.10.
(Čt)
 

 

Koncert České filharmonie
L. van Beethoven: Osudová - Rudolfínum Praha

Pulgretová Ivana

 

Přednáška Bc. Ondřeje Zemana - Trestní odpovědnost

3.A, 7.P
Hynková Ivana

 

Prague - jazyková exkurze (Aj, Nj)

4.A(Ajs1), 4.A(Ajs2), 4.A(Njs), 8.P(Njs)
Dvořáková Helena, Novotná Eva, Šaldová Pavla

 
5.10.
(Pá)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 

Přednáška -Jiří Hošek
Téma - mediální svět, debata s šéfkomentátorem SeznamZpravy.cz

 

 
6.10.
(So)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 
7.10.
(Ne)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 
8.10.
(Po)
 

7:55- 9:35

přednáška Motani Havaj (50 Kč)

1.P, 2.P

9:55-11:35

přednáška Motani Havaj (50 Kč)

1.A, 2.A, 3.P, 5.P, 6.P
Hanus Petr, Jetmar Filip, Kynclová Ludmila, Veselíková Lenka

19:00

Podzimní koncert Escualo Quintetu se zpěvačkou Gabrielou Vermelho
koncert pro studenty a veřejnost

 

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 
9.10.
(Út)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 
10.10.
(St)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 
11.10.
(Čt)
 

8:50-13:25

Exkurze Contipro Dolní Dobrouč

1.A, 5.P
Jetmar Filip, Stříteská Renata

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 
12.10.
(Pá)
 

 

Projektový den - Oslavy 100 let vzniku ČSR

1.A, 1.P, 2.A, 2.P, 3.A, 3.P, 4.A, 4.P, 5.P, 6.P, 7.P, 8.P

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 
13.10.
(So)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée polyvalent v Castres (Francie)
Vybraní žáci FJ zapojení do výuky, pétanque, prohlídka města, celodenní výlet

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka

 
15.10.
(Po)
 

 

exkurze H.Králové

1.A, 5.P
Adolfová Tereza, Břízová Leontýna, Hanus Petr

 
16.10.
(Út)
 

 

ČNB, Poslanecká sněmovna ČR

4.A
Hynková Ivana

 
17.10.
(St)
 

14:20-16:00

Jordi's choco day- přednáška o výrobě čokolády

3.A(Chs), 4.A(Chs), 7.P(Chs), 8.P(Chs)
Jaklová Petra, Kunderová Martina

 
19.10.
(Pá)
 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
22.10.
(Po)
 

9:00-10:30

Like Shakespeare
Stage Art - divadelní hra - Smetanův dům

1.A, 3.A, 5.P
Pulgretová Ivana

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
23.10.
(Út)
 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
24.10.
(St)
 

12:30-14:30

Plavání nižšího gymnázia

1.P, 2.P, 3.P, 4.P
Hanus Petr, Hanusová Petra, Chalupníková Šárka, Kroužil Jaromír

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
25.10.
(Čt)
 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 

ČNB, PS

8.P
Chalupníková Šárka

 
26.10.
(Pá)
 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
29.10.
(Po)
 

 

Podzimní prázdniny

 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
30.10.
(Út)
 

 

Podzimní prázdniny

 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
31.10.
(St)
 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
1.11.
(Čt)
 

9:55-11:35

přednáška
přednáška doc. J. Klímy: Arabské jaro

3.A, 4.A, 7.P, 8.P
Burešová Marie

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
2.11.
(Pá)
 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
3.11.
(So)
 

 

Výměnný studijní pobyt na Tchaiwanu

 

 
6.11.
(Út)
 

 

Škoda Mladá Boleslav

3.A, 7.P
Břízová Leontýna, Šlégr Jan

 
8.11.
(Čt)
 

7:55- 9:35

Šikana a kyberšikana

1.P

9:55-11:35

Šikana a kyberšikana

2.P

 
14.11.
(St)
 

 

Pedagogická rada

 

 
15.11.
(Čt)
 

 

Rodičovské schůzky od 16:00 hodin a schůzka OPS od 15:30 hodin

 

 
21.11.
(St)
 

 

Literární exkurze
Brno - Vila Tugendhat jako učebnice moderní architektury + Moravská galerie

8.P
Dřímalová Marie, Chalupníková Šárka

 
25.11.
(Ne)
 

 

Vánoční koleda
Palác Fénix Praha - Studio DVA - muzikál na motivy povídky Charlese Dickense

2.P
Pulgretová Ivana

 
27.11.
(Út)
 

10:00-11:00

Charles Baudelaire
Šokující příběh velkého francouzského básníka - divadlo Starý návrat, v hl. roli Jan Potměšil - Smetanův dům

3.A, 6.P, 7.P
Pulgretová Ivana

14:00-22:00

Maryša - Hadivadlo Brno

Dřímalová Marie, Pulgretová Ivana

 
28.11.
(St)
 

 

Koncert České filharmonie
L. Janáček: Sinfonietta - Rudolfinum Praha

Pulgretová Ivana

 
29.11.
(Čt)
 

Poznámka:

 
30.11.
(Pá)
 

 

Den otevřených dveří od 9:00 do 17:00 hodin

 

 
1.12.
(So)
 

 

Charitativní den gymnázia

 

 
5.12.
(St)
 

 

MS ve florbale Praha
osmifinálové zápasy

Chalupníková Šárka

 
6.12.
(Čt)
 

 

Čerti

 

 
10.12.
(Po)
 

9:55-11:35

přednáška H. Zahiroviče: Dramata K. Čapka

3.A, 4.A, 7.P
Burešová Marie

 
11.12.
(Út)
 

 

Adventní zájezd - Melk a Bratislava

Dvořáková Helena, Hanus Petr, Marešová Ludmila

 
12.12.
(St)
 

9:55-11:35

Přednáška prof. RNDr. Josefa Hynka, MBA,Ph.D., "Kam na vysokou školu"

4.A, 8.P

 

Adventní zájezd - Melk a Bratislava

Dvořáková Helena, Hanus Petr, Marešová Ludmila

 
13.12.
(Čt)
 

17:30

Adventní radovánky - Smetanův dům

 

 
17.12.
(Po)
 

9:55-11:30

Beseda s novinářkou a humanitární pracovnicí Markétou Kutilovou

3.A, 4.A, 7.P, 8.P
Dřímalová Marie, Chalupníková Šárka

 
19.12.
(St)
 

9:55-10:40

Advent (přednáška)

1.P

10:50-11:35

Advent (přednáška)

2.P

 
21.12.
(Pá)
 

 

Ředitelské volno

 

 
2.1.
(St)
 

 

Vánoční prázdniny

 

 
3.1.
(Čt)
 

 

Ředitelské volno

 

 
4.1.
(Pá)
 

 

Ředitelské volno

 

 
6.1.
(Ne)
 

 

Lyžařský kurz - Čenkovice

2.P

 
7.1.
(Po)
 

 

Lyžařský kurz - Čenkovice

2.P

 
8.1.
(Út)
 

 

Lyžařský kurz - Čenkovice

2.P

 

Dobrovolné dárcovství krve

 

 
9.1.
(St)
 

 

Lyžařský kurz - Čenkovice

2.P

 
10.1.
(Čt)
 

 

Lyžařský kurz - Čenkovice

2.P

 
11.1.
(Pá)
 

 

Lyžařský kurz - Čenkovice

2.P

 

Maturitní ples

 

 
22.1.
(Út)
 

 

Dobrovolné dárcovství krve

 

 
25.1.
(Pá)
 

 

Koncert České filharmonie
D. Šostakovič: 5. symfonie - Rudolfinum Praha

Pulgretová Ivana

 
28.1.
(Po)
 

 

Pololetní pedagogická rada

 

 
29.1.
(Út)
 

 

Dobrovolné dárcovství krve

 

 

Školní kolo matematické olympiády kategorie B, C

 

Konverzační soutěž z Aj pro nižší gymnázium (1.P-4.P)

 
31.1.
(Čt)
 

 

Předání pololetního vysvědčení

 

 
1.2.
(Pá)
 

 

Pololetní prázdniny

 

 
4.2.
(Po)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
5.2.
(Út)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
6.2.
(St)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
7.2.
(Čt)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
8.2.
(Pá)
 

 

Jarní prázdniny

 

 
13.2.
(St)
 

 

Den otevřených dveří

 

 
17.2.
(Ne)
 

 

Lyžařský kurz - Dolní Morava

1.A, 5.P

 
18.2.
(Po)
 

 

Lyžařský kurz - Dolní Morava

1.A, 5.P

 
19.2.
(Út)
 

14:00-23:45

Souborné dílo W. Shakespeara ve 120 minutách
Divadlo v Dlouhé Praha

Dřímalová Marie, Pulgretová Ivana

 

Lyžařský kurz - Dolní Morava

1.A, 5.P

 
20.2.
(St)
 

 

Lyžařský kurz - Dolní Morava

1.A, 5.P

 
21.2.
(Čt)
 

 

Lyžařský kurz - Dolní Morava

1.A, 5.P

 
22.2.
(Pá)
 

9:55-11:35

Přednáška Mgr. Davida Doubka, Ph.D.
Sociálně vyloučené lokality

 

 

Lyžařský kurz - Dolní Morava

1.A, 5.P

 
1.3.
(Pá)
 

7:55- 8:40

Současná Čína
Přednáška Davida Jirsy.

1.A
Stuchlá Aneta
1.

 
13.3.
(St)
 

 

Lucerna - Divadlo v Dlouhé PRAHA

1.P, 2.P
Dřímalová Marie, Pulgretová Ivana

 
15.3.
(Pá)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
16.3.
(So)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
17.3.
(Ne)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
18.3.
(Po)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
19.3.
(Út)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
20.3.
(St)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
21.3.
(Čt)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
22.3.
(Pá)
 

 

Matematický KLOKAN

 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
23.3.
(So)
 

 

Výměnný pobyt s Lycée Polyvalent, Castres (Francie)

Stuchlá Aneta, Šaldová Pavla

 
26.3.
(Út)
 

 

Svitavská čtečka - literární olympiáda

Dřímalová Marie

 
28.3.
(Čt)
 

 

Den Frankofonie.
Workshop pardubické Alliance Francaise.

Stuchlá Aneta, Veselíková Lenka
au

 
1.4.
(Po)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
2.4.
(Út)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
3.4.
(St)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
4.4.
(Čt)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
5.4.
(Pá)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
6.4.
(So)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
7.4.
(Ne)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
8.4.
(Po)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
9.4.
(Út)
 

 

Studijní volno

4.A, 8.P

 

Matematická olympiáda - okresní kolo

Kynclová Ludmila

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 
10.4.
(St)
 

 

Pedagogická rada

 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 

Písemná maturitní zkouška z českého jazyka a literatury

4.A, 8.P

 
11.4.
(Čt)
 

 

Písemná maturitní zkouška z anglického jazyka

4.A, 8.P

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 

Rodičovské schůzky od 16:00 hodin a schůzka zástupců OPS od 15:30 hodin

 

 
12.4.
(Pá)
 

 

Výměnný pobyt Gymnázium Landau

Dvořáková Helena, Hanusová Petra

 

Přijímací zkoušky - čtyřletý obor - 1. termín

 

 
15.4.
(Po)
 

 

PHANTOM
Černé divadlo Hilt Praha - Smetanův dům Litomyšl

1.P, 2.P, 3.P
Dřímalová Marie, Novotná Eva, Pulgretová Ivana

 

Přijímací zkoušky - čtyřletý obor - 2. termín

 

 
16.4.
(Út)
 

7:55- 9:35

přednáška Tomáš Kubeš Barma

Hanus Petr

9:55-11:35

přednáška Tomáš Kubeš Srdce Afriky

Hanus Petr

 

Exkurze Vertex ??

3.A, 7.P
Jaklová Petra, Kunderová Martina

 

Přijímací zkoušky - osmiletý obor - 1. termín

 

 
17.4.
(St)
 

 

Přijímací zkoušky - osmiletý obor - 2. termín

 

 
18.4.
(Čt)
 

 

Velikonoční prázdniny

 

 
19.4.
(Pá)
 

 

Státní svátek

 

 
22.4.
(Po)
 

 

Velikonoční pondělí - státní svátek

 

 
24.4.
(St)
 

9:55-11:35

Vernisáž výstavy Tady jsem doma
Proběhne v aule, půjde o prezentaci studentských výtvarných prací na dané téma

2.A, 6.P
Marešová Ludmila, Pulgretová Ivana
au

15:30-23:30

Vyhnání Gerty Schnirch - HaDivadlo Brno

Dřímalová Marie, Novotná Eva, Pulgretová Ivana

 
26.4.
(Pá)
 

 

Záverečná porada pro maturitní ročníky

 

 
30.4.
(Út)
 

 

Poslední zvonění

 

 
1.5.
(St)
 

 

Státní svátek

 

 
2.5.
(Čt)
 

 

Státní maturitní zkouška - dikatický test z matematiky a anglického jazyka

4.A, 8.P

 
3.5.
(Pá)
 

 

Státní maturitní zkouška - didaktický test z českého jazyka

4.A, 8.P

 
8.5.
(St)
 

 

Státní svátek

 

 
9.5.
(Čt)
 

 

Ředitelské volno

 

 
10.5.
(Pá)
 

 

Ředitelské volno

 

 
13.5.
(Po)
 

 

Přípravný týden studentů maturitních ročníků

 

 
14.5.
(Út)
 

 

Přípravný týden studentů maturitních ročníků

 

 
15.5.
(St)
 

 

Přípravný týden studentů maturitních ročníků

 

 
16.5.
(Čt)
 

 

Přípravný týden studentů maturitních ročníků

 

 
17.5.
(Pá)
 

 

Přípravný týden studentů maturitních ročníků

 

 
20.5.
(Po)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
21.5.
(Út)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
22.5.
(St)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
23.5.
(Čt)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
24.5.
(Pá)
 

 

Ústní zkoušky profilové části a ústní zkoušky společné části maturitní zkoušky

 

 
25.5.
(So)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 
26.5.
(Ne)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 
27.5.
(Po)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 

Edison projekt
Výuka rodilými mluvčími v hodinách AJ.

Šaldová Pavla

 
28.5.
(Út)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 

Edison projekt
Výuka rodilými mluvčími v hodinách AJ.

Šaldová Pavla

 
29.5.
(St)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 

Den se speciální školou - sportovní den

3.A, 7.P
Hynková Ivana

 

Edison projekt
Výuka rodilými mluvčími v hodinách AJ.

Šaldová Pavla

 
30.5.
(Čt)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 

Edison projekt
Výuka rodilými mluvčími v hodinách AJ.

Šaldová Pavla

 
31.5.
(Pá)
 

 

Slavnostní vyřazené maturantů - Zámek Litomyšl

 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 

Edison projekt
Výuka rodilými mluvčími v hodinách AJ.

Šaldová Pavla

 
1.6.
(So)
 

 

Edison projekt
Výuka rodilými mluvčími v hodinách AJ.

Šaldová Pavla

 
2.6.
(Ne)
 

 

Edison projekt
Výuka rodilými mluvčími v hodinách AJ.

Šaldová Pavla

 
3.6.
(Po)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 
4.6.
(Út)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 
5.6.
(St)
 

 

Výměnný studijní pobyt s Tchaiwanem

 

 
17.6.
(Po)
 

 

Sportovněturistický kurz

 

 
18.6.
(Út)
 

 

Sportovněturistický kurz

 

 
19.6.
(St)
 

 

Sportovněturistický kurz

 

 
20.6.
(Čt)
 

 

Sportovněturistický kurz

 

 
21.6.
(Pá)
 

 

Sportovněturistický kurz

 

 
24.6.
(Po)
 

 

Závěrečná pedagogická rada

 

 
27.6.
(Čt)
 

 

Vyhlášení nejlepších studentů jednotlivých ročníků a studenta roku

 

 
28.6.
(Pá)
 

 

Vydání vysvědčení a ukončení školního roku

 

Zpracováno v systému Bakaláři