Prima matematici na Sněžce

Autor: Anna KlusoňováPublikováno: 23. června 2015Zobrazeno: 13224×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, exkurze
Prima matematici na Sněžce (foto Iva Dočkalová)
Prima matematici na Sněžce (foto Iva Dočkalová)

Celý školní rok se třída 1.P snažila usilovným počítáním příkladů a řešením matematických úkolů získávat body tak, aby jejich počet dosáhl čísla 1 602 a oni pomyslně zdolali naši nejvyšší horu.

Teď mohou sami potvrdit, že námaha to byla srovnatelná. Na závěr roku (19. června 2015) totiž Sněžku opravdu zlezli. A nebylo to jen tak, naše národní hora se zahalila do mraků a déšť se snažil všechny prima turisty odradit. Nedali se. Trpělivě stoupali z Pomezních bud v nadm. výšce 1050 a odhodlaně zdolávali přesně spočítaný výškový rozdíl. Za odměnu jim na vrcholu vysvitlo slunce a nádherný výhled do krkonošského kraje byl jak z letadla. Cesta dolů do Pece pod Sněžkou šla už zlehka a kilometrů s postupujícím časem přibývalo přímou úměrností.

Máte-li chuť, spočítejte si, jakou vzdálenost ten den ušli. Vždyť matematické příklady se počítají nejen z učebnic a královna věd MATEMATIKA si pozornost zaslouží.

Přejít do samostatné fotogalerie (6 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum