Putování Pálavou – septimáni na zeměpisné exkurzi

Autor: Marie DřímalováPublikováno: 30. září 2015Zobrazeno: 10207×Zařazení článku: Z, aktuality, exkurze
 (foto Kateřina Kalášková)
(foto Kateřina Kalášková)

Na první zářijový týden jsme mimo procvičování faktoriálů dostali speciální domácí úkol. Vyměnili jsme v batožinách učebnice za teplé oblečení, trekové boty a stejně tak kartičku do jídelny za kartičku zdravotního pojištění. V neděli jsme totiž vyrazili na exkurzi/školní výlet na Pálavu. Zároveň to pro naši třídu byl i jakýsi druhý adaptační kurz, poněvadž do naší třídy nastoupil nový spolužák.

Ubytovaní jsme byli v kempu Mars, nedaleko od obce Šakvice a Pavlov. Majitelé kempu byli velmi sympatičtí a vstřícní. U společných snídaní a večeří platilo nepsané pravidlo „nedojíš, neodejdeš,“ avšak guláš a smažený sýr byly tak dobrý, že jsme byli všichni spokojeni.

V neděli po příjezdu jsme odpočívali v kempu, někteří se šli projít kolem Novomlýnských nádrží. Druhý den nás čekal přechod Pavlovských vrchů zakončený prohlídkou města Mikulov a nedalekého Svatého kopečku, během tohoto výletu jsme ušli 23 kilometrů.

V úterý jsme lehce zvolnili, navštívili jsme Děvičky (Dívčí hrad), také archeologickou expozici v Dolních Věstonicích, poté jsme přes Strachotín pokračovali autobusem do Šakvic, odkud jsme došli zpět do kempu. Večer se celá třída sešla u táboráku, pod hvězdami jsme za doprovodu Verči P. zpívali a kolem jedenácté hodiny zalezli spokojeně unavení do svých chatek.

Výlet jsme si všichni moc užili a děkujeme p. profesorkám Dřímalové a Pulgretové za ochotu jet s námi již v neděli.

Kateřina Kalášková, 7.P

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum