Rodilý mluvčí v hodinách francouzštiny

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 7. března 2019Zobrazeno: 1366×Zařazení článku: Fj, aktuality
Rodilý mluvčí v hodinách francouzštiny
Rodilý mluvčí v hodinách francouzštiny

I letos se naší skromné frankofonní sekci podařilo získat do výuky francouzského jazyka rodilého mluvčího. Od září k nám jednou týdně dojíždí z vysokomýtského volnočasového centra Mikádo Tanguy Billiet.

Po počátečním upevnění frází jako „Pardon, je ne comprends pas“ (Promiňte, nerozumím) a „Pouvez-vous répéter la phrase, s’il vous plaît?“ (Můžete to prosím zopakovat?) jsme se zevrubně podívali na francouzskou kulturu a tradice, obohatili znalosti a vyvrátili určitá klišé týkající se Francie. Takže ne, Tanguy nikdy nejedl žáby, přesto se však považuje za plnohodnotného občana Francouzské republiky.

Každý týden pracujeme na jednom tématu a konverzujeme bez rigidních gramatických pouček, přičemž nasáváme správnou výslovnost i hovorové obraty. K dorozumění je sice někdy třeba jistého hereckého nadání, občas přijde dokonce i na angličtinu, ale aspoň se poctivě připravíme na reálné situace v cizině, až nám nedej bože vypadne nějaké to zásadní slovíčko. To totiž, jak už víme, komunikaci nedělá.

Merci, Tanguy!

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum