Sen noci svatojánské na gymnáziu

Autor: Helena ŽďárováPublikováno: 27. června 2018Zobrazeno: 4788×Zařazení článku: Aj, aktuality, kultura
Sen noci svatojánské na gymnáziu (foto Jakub Šmolík)
Sen noci svatojánské na gymnáziu (foto Jakub Šmolík)

Studenti anglického dramatického kroužku znovu přivedli na scénu postavy Shakespearovy hry plné kouzel, víl a elfů. Poprvé se tak stalo přesně před deseti lety, kdy jsme se pokusili nazkoušet tuto divadelní hru v angličtině a s překvapením jsme zjistili, že to studenti hravě zvládnou a ještě si u toho užijí spoustu zábavy. Od té doby prošlo divadelním kroužkem mnoho nadšenců, kteří v sobě objevili herecký talent a zjistili, že jsou schopni nastudovat a zahrát svou roli v angličtině.

Téměř celý školní rok jsme se letos každý pátek odpoledne scházeli na zkouškách. Zprvu herci jen opatrně předčítali svůj anglický text, postupně, jak získávali větší sebedůvěru, přidávaly se i úžasné herecké výkony, a tak vznikala spousta humorných situací. Mnohé z nich jsme mohli vidět i v naší finální zjednodušené verzi této slavné Shakespearovy komedie.

Premiéra tohoto představení proběhla v sále hostince U Černého orla v rámci studentského festivalu Majáles. Nervozita byla veliká, ale před zaplněným sálem během představení vůbec nebyla znát, a všichni odehráli svoji roli s velkým nasazením a nadšením. Podruhé jsme hráli pro studenty z partnerské školy v tchajwanském Kaohsiungu, kteří na naší škole pobývali na přelomu května a června. Třetí představení uvidí naši studenti 28. června před ukončením školního roku.

Děkuji všem hercům za nadšení a odvahu, se kterou předstupují před zaplněný sál, a za to, že jsme společně mohli prožít mnoho zábavných a příjemných pátečních odpolední na zkouškách. Chtěla bych poděkovat i všem, kteří nám vyrobili krásné kulisy a pomáhali s líčením.

Doufám, že v příštím školním roce budeme mezi námi moci přivítat i nové studenty, kteří nastoupí do prvního ročníku.

Přejít do samostatné fotogalerie (40 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum