Soutěže v anglickém jazyce na naší škole

Autor: Blanka GregarováPublikováno: 29. března 2017Zobrazeno: 13629×Zařazení článku: Aj, aktuality, soutěže
Soutěže v anglickém jazyce  na naší škole (foto Blanka Gregarová)
Soutěže v anglickém jazyce na naší škole (foto Blanka Gregarová)

V lednu letošního roku proběhla na naší škole školní kola soutěží v anglickém jazyce. Žáci měli možnost soutěžit v několika kategoriích.

V kategorii pro nejnižší gymnázium (prima a sekunda) zvítězil Oskar Štěrba ze sekundy. Ve vyšší kategorii (tercie a kvarta) se nejlépe umístil Dan Dobr z kvarty. Oba vítězové postoupili do okresního kola, kde získali pěkná umístění. Oskar obsadil čtvrté místo a Dan se umístil na místě třetím. Ani jeden však nepostoupil do krajského kola.

Kategorie 3A (vyšší gymnázium) měla 28 účastníků. Do ústního kola jich postoupilo 15. Nejúspěšnějším z nich se stal Jakub Sadílek ze 7.P, na druhém místě byl Daniel Dezort rovněž ze 7.P. Třetí a čtvrté místo získali se stejným počtem bodů Magdalena Sadílková ze sexty a Michael Novák ze 3.A.

Jakub Sadílek a Daniel Dezort rovněž reprezentovali naše gymnázium v okresním kole na gymnáziu v Jevíčku, kde Jakub získal druhé místo, a postoupil tak i do krajského kola v Pardubicích. Zde se ve velké konkurenci středních škol Pardubického kraje umístil na pátém místě.

Gratulujeme vítězům v jednotlivých kategoriích a děkujeme jim za vzornou reprezentaci naší školy.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum