Tercie na Vysočině

Autor: Miloslava DosedělováPublikováno: 24. června 2015Zobrazeno: 6083×Zařazení článku: aktuality, exkurze
Tercie na Vysočině
Tercie na Vysočině

Ve středu 3. 6. 2015 vyrazili žáci tercie na školní exkurzi do Žďáru nad Sázavou. Navštívili jsme poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. O stavbě jsme se učili v hodinách dějepisu, věděli jsme, že patří k památkám UNESCO v ČR. Paní průvodkyně nás informovala o podnětech a přípravách stavby, umístění areálu v krajině, stavbě, o době rozkvětu a pozdějším pádu i o novodobé historii. Prohlédli jsme si i areál zámku ve Žďáru nad Sázavou. Někdo dal přednost občerstvení v cukrárně, jiní si pospíšili, aby viděli dvě sochy Michala Olšiaka. Jeho plastiky jsou v Česku, Německu a v Itálii. Symbolika hranice mezi Čechami a Moravou – to je sousoší Hraniční kámen, lev a orlice. Je umístěno na břehu Pilské nádrže ve směru Žďár – Polnička.

Autobus nás pak zavezl do Herálce, odkud jsme pokračovali pěšky do kempu Sykovec ve Třech Studních. Pochod Vysočinou byl krásný, ale i trochu náročný vzhledem k horkému počasí. Všichni ho ale zvládli na výbornou a po dobré večeři byli znovu plni energie a chuti si co nejvíce užít společný večer. Výlet se nám všem líbil a těšíme se na výlet v příštím roce.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum