Úspěch v Office Areně 2021

Autor: Jakub ŠmolíkPublikováno: 7. května 2021Zobrazeno: 1784×Zařazení článku: M-F-Ivt, aktuality, soutěže
Matěj Drahoš v online finále Office Areny 2021
Matěj Drahoš v online finále Office Areny 2021

Také v tomto – velmi netradičním – školním roce měli někteří žáci našeho gymnázia možnost procvičit a vzájemně porovnat své dovednosti v používání kancelářských aplikací prostřednictvím soutěže Office Arena. Letos se konal jubilejní 10. ročník, který se – jak jinak – od školního kola až po finále odehrával výhradně na obrazovkách našich monitorů.

Školního kola se tentokrát účastnili letošní druháci a seminaristé z informatiky z 3.A a septimy. Ve školním kole si formou online testu především ověřovali své teoretické znalosti z používání aplikací Word, Excel a PowerPoint, zatímco ti nejúspěšnější pak v krajském kole své dovednosti předváděli v praxi při řešení konkrétních projektů.

Největší úspěch zaznamenali Tadeáš Kleiner (2.A) ziskem 3. místa v krajském kole za středoškolskou kategorii B a Matěj Drahoš (3.A), který v téže kategorii krajské kolo dokonce vyhrál a postoupil do celostátního finále soutěže. Matěj pak v rámci finálového soutěžení úspěšně splnil zkoušku MOS a získal uznávaný certifikát dokládající vysokou úroveň jeho schopností pracovat s aplikacemi Microsoft Office. Rovněž pak během online finálového kola obhajoval svůj projekt fiktivního badatelského víkendu, kde sice čelní umístění nezískal, přesto byl však za úroveň svého prezentování porotou pochválen a získal cenné zkušenosti nejen do dalších podobných akcí.

Gratuluji a děkuji za úspěšnou reprezentaci naší školy!

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum