VĚNDY - 1. místo v celorepublikovém finále soutěže BRÁNA

Autor: Ivana PulgretováPublikováno: 30. listopadu 2010Zobrazeno: 6255×Zařazení článku: Ev, aktuality, ocenění, soutěže
VĚNDY - (zleva) Iva Věnečková, Jana Věnečková, Honza Krásný a Viktorka Dostálová
VĚNDY - (zleva) Iva Věnečková, Jana Věnečková, Honza Krásný a Viktorka Dostálová

V sobotu 27. listopadu 2010 proběhlo v Brně celorepublikové kolo hudebního klání Brána, (je určeno mladým lidem do 18 let). Soutěží se v interpretaci nejen folkové, trampské a country písně, přičemž zvlášť vítána je vlastní tvorba mladých muzikantů.

S velkým potěšením musíme konstatovat, že se tohoto finále zúčastnily tři studentky a jeden student našeho gymnázia neboli skupina VĚNDY. S ještě větším potěšením můžeme říct, že Iva Věnečková z tercie, Jana Věnečková a Viktorka Dostálová ze sexty a konečně Honza Krásný ze 3. ročníku se nejen probojovali do kola nejvyššího, ale v kategorii hudebních skupin získali 1. místo, ale také si „vyhráli“ cenu diváka. Navíc se stali absolutními vítězi napříč všemi kategoriemi (Jana ještě obdržela 3. místo v kategorii sólistů), a tak postoupili do mezinárodního finále „dospělácké“ Porty 2011.

Gratulujeme a těšíme se na vaše další písničky.

Přejít do samostatné fotogalerie (4 fotografií)

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum