Výlet – Pardubice

Autor: Aneta StuchláPublikováno: 1. července 2019Zobrazeno: 2470×Zařazení článku: Čj-L, Fj, aktuality, exkurze
Gymnázium Litomyšl
Gymnázium Litomyšl

V úterý 25. 6., během posledního školního týdne, se po osmé ranní hodině vydali zájemci z řad studentů francouzštiny (4.P, 5.P, 6.P) na výlet do Pardubic. Do města perníku, Velké pardubické a tento den také francouzského jazyka. Místní pobočka Alliance Française totiž slavila 20leté výročí a v jejich režii se zde konal také Francouzský den – jenž se naskytl jako ideální příležitost pro malou skupinku studentů k pozdnímu výletu.

Po příjezdu proběhla krátká zastávka v kavárně, načež jsme se dopoledne přesunuli na Pernštýnské náměstí, kde se celá akce konala. V centru byl umístěn malý „Francouzský trh“, kde se nacházely především různé lokální speciality – od makronek až po šneky. Rozhodně nejzajímavější byl stánek s tradičními africkými jídly, mimo jiné třeba zeleninovým banánem plantainem. Na místě nás uvítal ředitel pobočky a my se zúčastnili krátkého programu, který zde byl připraven. Po seznámení se dvěma francouzskými jazykolamy jsme se nejprve naučili základy francouzské znakové řeči i s abecedou, načež jsme změřili síly v Mölky a „vodapongu“ a vyzkoušeli si také tvorbu graffiti. Zhlédli jsme krátké vystoupení, během poledne se občerstvili na trhu a následně jsme ocenili vydatný rozchod v centru Pardubic.

Při návratu jsme jen těsně nestihli zpáteční autobus, domů jsme se ale dostali pouze s minimálními komplikacemi už kolem páté hodiny. Celý den rychle utekl, rozhodně šlo jeho náplní o příjemné vytrhnutí ze stereotypu posledních školních dní. Ani vysoké teploty nám náladu nezkazily a my si celý výlet dostatečně užili. Merci!

Miroslav Harant, 6.P

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum