Za lidská práva je potřeba bojovat stále aneb Maraton psaní dopisů v době covidové

Autor: Šárka ChalupníkováPublikováno: 27. června 2021Zobrazeno: 136×Zařazení článku: Sv
Za lidská práva je potřeba bojovat stále aneb Maraton psaní dopisů v době covidové
Za lidská práva je potřeba bojovat stále aneb Maraton psaní dopisů v době covidové

Předvánoční čas bývá na našem gymnázium standardně věnován charitativním projektům. V pletošním školním roce jsme museli hledat alternativní řešení, abychom prosincové aktivity v režimu distanční výuky alespoň symbolicky uskutečnili. Jednou z aktivit bývá Maraton psaní dopisů, který upozorňuje na porušování lidských práv.

I když se svět v době covidové „pozastavil“, v oblasti porušování lidských práv přestávka nepřišla. Proto i letos každoroční akce Amnesty International upozornila na příběhy bezpráví a celosvětově vyzývala k podpoře jednotlivých aktivistů.

Vzhledem k formě studia v covidovém roce jsme museli najít cestu, jak dostat příběhy alespoň ke studentům. V předchozích letech studenti oslovovali spolužáky ve třídách a širší veřejnost při Charity Day. Letos s příběhy seznamovali studenty učitelé v prostředí Teams, které bylo pro výuku tak typické. Děkuji tímto všem vyučujícím, kteří se příběhům věnovali, ať už v hodinách cizích jazyků (v hodinách francouzského jazyka byla napsána skoro polovina všech dopisů), nebo v společenskovědních předmětech. Díky tomu, a především díky přístupu a ochotě studentů jsme letos napsali a poslali 42 dopisů. Je to sice mnohem méně než v minulých ročnících, ale každý dopis se počítá. A především…studenti opět dokázali, že nejsou lhostejní k osudům lidí na druhém konci světa a v rámci možností se snaží přispět ke zlepšení života jednotlivců nebo skupin nespravedlivě pronásledovaných a vězněných. Děkuji všem, kteří vzali tužku do ruky a napsali svůj dopis.

 
 
 
Zřizovatelem školy je Pardubický kraj
Školský portál Pardubického kraje - každý den nové informace ze školství Projekty EU Microsoft Partneři ve vzdělávání Vzdělávací centrum Evropské vzdělávací centrum Jazyková škola Cambridge zkouškové centrum